Warszawa – Marsz Suwerenności

Ulicami Warszawy przeszedł Marsz Suwerenności. Data 1 maja nie została wybrana przypadkowo. To 15. rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Marsz został zorganizowany przez Konfederację KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY, Stowarzyszenie Marsz Niepodległości i Młodzież Wszechpolską. Na manifestację zostali zaproszeni „wszyscy Polacy – narodowcy, wolnościowcy, patrioci jak również eurosceptycy” . W marszu uczestniczyły też organizacje które nie weszły w skład Konfederacji ale popierające idee Marszu Suwerenności, takie jak  Obóz Narodowo–Radykalny ABC.

Wydarzenie zostało zorganizowane pod hasłem: „Stop dyktatowi Berlina i Brukseli”. Marsz wyruszył z Placu Zamkowego. Na godzinę przed wymarszem demonstracji przemawiali liderzy Konfederacji, między innymi poseł Robert Winnicki i Janusz Korwin Mikke.

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz odczytał list od Grzegorza Brauna: „…aby zboczeńcy nie wychowywali naszych dzieci a Żydzi chcą nas zniesławić i dokonać wrogiego przejęcia polskiego terytorium”. W liście opowiedział się też za „życiem, wiarą, kanonem cywilizacji łacińskiej”.

Poseł Robert Winnicki w swoim wystąpieniu przekazał: „Jesteśmy tutaj aby powiedzieć: niepodległość nie jest na sprzedaż”.

Janusz Korwin Mikke mówił: „PiS podpisywał traktat lizboński, to niech się tłumaczy. PiS spowodował, ze utraciliśmy suwerenność”.

Po przemówieniach marsz wyruszył Krakowskim Przedmieściem do ulicy Świętokrzyskiej, w stronę ulicy Jasnej, pod przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Na jego czele uczestnicy nieśli baner z hasłem: „ Nie dla UE”.  Hasła, które uczestnicy marszu powtarzali najczęściej: „ PiS PO – jedno zło”, „ Raz sierpem raz młotem unijną hołotę”, „ Wczoraj Moskwa dziś Bruksela suwerenność nam odbiera”.

Wielotysięczna demonstracja przeciwstawiała się w ten sposób dyktatowi Brukseli jak również planom stworzenia jednolitego, unijnego państwa.

Nie obyło się bez incydentów blokowania legalnego zgromadzenia przez „miłośników tolerancji”. Policja usunęła z trasy wielbicieli unijnego eurokołchozu. Na balkonie przy ulicy Świętokrzyskiej eurofanatycy owinięci w tęczowe i niebieskie flagi śpiewali ”wszyscy ludzie będą braćmi”. Pojawili się też przedstawiciele Antify . Marsz Suwerenności dotarł do ulicy Jasnej gdzie również przemawiali miedzy innymi: Krzysztof Kasprzak z Fundacji Życia i Rodziny, Jakub Kulesza, Krzysztof Bosak, Witold Tomczak były europoseł z Ligi Polskich Rodzin.

Paweł Kryszczak z Obozu Narodowo-Radykalnego ABC podczas swojego przemówienia powiedział: „Unia Europejska jest jak rak , który toczy nasz kontynent. Dążeniem unii jest pozbawienie nas podstawowych wartości jakimi są: Bóg, honor, naród. Celem unii jest stworzenie człowieka, którym łatwo jest manipulować. (…) Nie ma cywilizacji judeochrześcijańskiej. Naszą cywilizacją jest cywilizacja łacińska”. Nawiązał tutaj do słów prezydenta Dudy o wspólnych korzeniach judeochrześcijańskich.

Poseł Robert Winnicki powiedział : „Ani Berlin, ani Moskwa ani Waszyngton ani Tel Awiw. Nikt nie będzie nam dyktował jak mamy żyć”.

Paweł Lizoń z Młodzieży Wszechpolskiej zadał pytanie: „ Co ma wspólnego flaga UE z sekatorem?”. Ta zagadka nie była trudna dla uczestników marszu. Flaga UE została pocięta na dwie części.

Na zakończenie manifestacji Robert Bąkiewicz prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości zaprosił wszystkich Polaków którym leży na sercu dobro ojczyzny na Marsz przeciw amerykańskiej ustawie 447, który odbędzie się 11 maja w Warszawie.

Suwerenność to zdolność do samodzielnego, niezależnego od innych podmiotów , sprawowania władzy politycznej nad określonym terytorium. I takie przesłanie przewijało się w przemówieniach przedstawicieli Konfederacji jak również zgromadziło wiele tysięcy uczestników Marszu Suwerenności. Bo silną Polskę zbudujemy tylko zjednoczeni. Wiedział o tym Roman Dmowski jak i wielu patriotów którzy przyczynili się po ponad 100 latach do odzyskania niepodległości naszej ojczyzny.

Walka trwa!

Bądź na bieżąco i polub nas:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *