Warszawa – Marsz Żołnierzy Wyklętych

1 marca do data, która przez lata na stałe wpisała się w kalendarz każdego patrioty. Brygada Mazowiecka ONR ABC po raz kolejny uczciła go organizując Warszawski Marsz Żołnierzy Wyklętych. Manifestacja przeszła ulicami stolicy wieczorem w dniu poświęconym Żołnierzom Niezłomnym.

Marsz współorganizowaliśmy z Inspektoratem Warszawa Zrzeszenia WiN i Żołnierzami Chrystusa. Wydarzenie rozpoczęło się przed byłym komunistycznym więzieniem przy ul. Rakowieckiej. Tam wygłoszone zostały przemówienia. Głos zabrali m.in. Robert Bąkiewicz, Kaja Godek, czy Robert Winnicki. Potem miało miejsce złożenie wieńców przy tablicy pamiątkowej.

Następnie, w świetle pochodni, wyruszyliśmy w kierunku placu Trzech Krzyży. Już na początku napotkaliśmy nieudaną blokadę Marszu jaką próbowali zorganizować Obywatele RP. Nie reagując na prowokacje spokojnie przeszliśmy dalej. Skandowaliśmy hasła, w których oddawaliśmy cześć Żołnierzom Wyklętym, ale także te nawiązujące do obecnej sytuacji politycznej, m.in. do roszczeń żydowskich wobec Polski. Po długim maszerowaniu dotarliśmy na plac Trzech Krzyży. Tam na zakończenie zgromadzenia odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego.

Bądź na bieżąco i polub nas:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *